sobota, 12 kwietnia 2014

Jak piłowac paznokcieWbrew pozorom piłowanie paznokci, to w jaki sposób, oraz czym to robimy, ma na nie ogromny wpływ. Pilnik powinien być dobrany do rodzaju paznokci, aby nie zrobił im krzywdy i nadał im odpowiedni kształt. Jakie mamy pilniki i co przemawia za ich używaniem? Zapraszam do czytania!

GRADACJA PILNIKA
Gradacja mówi nam ile ziarenek ściernych znajduje się na 1cm kwadratowym pilnika. Im mniej ziarenek, tym ziarno pilnika grubsze, a co za tym idzie bardziej inwazyjne i mocniej ścierające.
Najczęściej spotykamy oznaczenia:
-60 (bardzo ostre pilniki, nie używamy ich do paznokci naturalnych, są używane jedynie do paznokci sztucznych, akrylowych, aby je skrócić i nadać im kształt)

-80  (bardzo ostre pilniki, nie używamy ich do paznokci naturalnych, są używane jedynie do paznokci sztucznych, akrylowych, aby je skrócić i nadać im kształt)

-100 (ostre pilniki,  nie używamy ich do paznokci naturalnych, są używane jedynie do paznokci sztucznych, żelowych, aby je skrócić i nadać im kształt)

-120 (ostre pilniki, nie używamy ich do paznokci naturalnych, są używane jedynie do paznokci sztucznych, żelowych, aby je skrócić i nadać im kształt)

 -150 (dość ostre pilniki, pomagają wygładzić powierzchnię przedłużonych paznokci i wyrównać miejsce łączenia tipsa z naturalną płytką)

-180 (pomagają wygładzić powierzchnię przedłużonych paznokci i wyrównać miejsce łączenia tipsa z naturalną płytką, jak i również mogą być stosowane do wstępnego skrócenia paznokci naturalnych, piłowania paznokci mocnych i zdrowych, męskich, które są nieco grubsze i twardsze niż kobiece, czy paznokci u stóp)

-240 (pilniki przeznaczone do piłowania naturalnej płytki paznokcia, zdrowej, mocnej ale również i tych delikatniejszych)
-280 (pilniki łagodne, przeznaczone do cienkich, słabych, naturalnych paznokci)


JAKIE MAMY RODZAJE NAJBARDZIEJ POPULARNYCH PILNIKÓW:

1. PILNIKI METALOWE
Stanowczo odradzam każdemu rodzajowi paznokci. Pilniki te szarpią jedynie wolny brzeg, otwierają łuski paznokcia, powodując rozdwajanie płytki.

2. PILNIKI PAPIEROWE
Wygodne w użytkowaniu, tanie, w zależności od wybranej gradacji, ścierają słabiej lub mocniej. Za ich pomocną łatwo nadać kształt paznokciom. Ich powierzchnia szybko się niszczy, przez o nie można długo ich używać, gdyż przestają spełniać swoją funkcję.
Występują w różnych kształtach:
- prosty-najbardziej uniwersalny, można nim zrobić wszystko, nadaje się do skracania i nadawania kształtu paznokciom
-elipsa- bardzo wygodny, nadaje się zarówno o skracania, nadawania kształtu, a także dobrze pracuje się nim przy skórkach
-banan-bardzo wygodnie pracuje się nim przy skórkach
-półksiężyc- połączenie pilnika prostego i w kształcie banana

3.PILNIKI SZKLANE
Wykonane z hartowanego szkła. Nie są dość tanie,ale bardzo żywotne. Nadają się nawet do bardzo delikatnych paznokci. Pilnik szklany o delikatnej ziarnistości prawidłowo zamyka wolny brzeg paznokcia i łuski paznokci, dzięki czemu są one gładsze i mniej łamliwe.
JAK PIŁOWAĆ:
- dobierz odpowiedni pilnik do swoich paznokci
- piłujemy zawsze w jedną stronę np.od prawej do lewej,aby nie szarpać łusek paznokcia, tylko delikatnie je domykać, dzięki temu paznokcie nie będą się rozdwajać
- nie piłujemy rozmoczonych paznokci, są wtedy za miękkie, wyginają się i trudno nadać im kształt, a do tego są bardziej podatne na uszkodzenia

3 komentarze:

Każdy komentarz i obserwacja sprawia mi wiele radości, jeżeli masz ochotę napisz coś lub zaobserwuj, bardzo motywuje mnie to do dalszej pracy nad moim blogiem. Jeśli zdecydujesz się zostawić po sobie ślad, na pewno z miłą chęcią zajrzę do Ciebie, by się odwdzięczyć.