Wbrew pozorom piłowanie paznokci, to w jaki sposób, oraz czym to robimy, ma na nie ogromny wpływ. Pilnik powinien być dobrany do rodzaju paznokci, aby nie zrobił im krzywdy i nadał im odpowiedni kształt. Jakie mamy pilniki i co przemawia za ich używaniem? Zapraszam do czytania!
GRADACJA PILNIKA
Gradacja mówi nam ile ziarenek ściernych znajduje się na 1cm kwadratowym pilnika. Im mniej ziarenek, tym ziarno pilnika grubsze, a co za tym idzie bardziej inwazyjne i mocniej ścierające.
Najczęściej spotykamy oznaczenia:
-60 (bardzo ostre pilniki, nie używamy ich do paznokci naturalnych, są używane jedynie do paznokci sztucznych, akrylowych, aby je skrócić i nadać im kształt)
-80 (bardzo ostre pilniki, nie używamy ich do paznokci naturalnych, są używane jedynie do paznokci sztucznych, akrylowych, aby je skrócić i nadać im kształt)
-100 (ostre pilniki, nie używamy ich do paznokci naturalnych, są używane jedynie do paznokci sztucznych, żelowych, aby je skrócić i nadać im kształt)
-120 (ostre pilniki, nie używamy ich do paznokci naturalnych, są używane jedynie do paznokci sztucznych, żelowych, aby je skrócić i nadać im kształt)
-150 (dość ostre pilniki, pomagają wygładzić powierzchnię przedłużonych paznokci i wyrównać miejsce łączenia tipsa z naturalną płytką)
-180 (pomagają wygładzić powierzchnię przedłużonych paznokci i wyrównać miejsce łączenia tipsa z naturalną płytką, jak i również mogą być stosowane do wstępnego skrócenia paznokci naturalnych, piłowania paznokci mocnych i zdrowych, męskich, które są nieco grubsze i twardsze niż kobiece, czy paznokci u stóp)
-240 (pilniki przeznaczone do piłowania naturalnej płytki paznokcia, zdrowej, mocnej ale również i tych delikatniejszych)
-280 (pilniki łagodne, przeznaczone do cienkich, słabych, naturalnych paznokci)
JAKIE MAMY RODZAJE NAJBARDZIEJ POPULARNYCH PILNIKÓW:
1. PILNIKI METALOWE
Stanowczo odradzam każdemu rodzajowi paznokci. Pilniki te szarpią jedynie wolny brzeg, otwierają łuski paznokcia, powodując rozdwajanie płytki.
Wygodne w użytkowaniu, tanie, w zależności od wybranej gradacji, ścierają słabiej lub mocniej. Za ich pomocną łatwo nadać kształt paznokciom. Ich powierzchnia szybko się niszczy, przez o nie można długo ich używać, gdyż przestają spełniać swoją funkcję.
Występują w różnych kształtach:
- prosty-najbardziej uniwersalny, można nim zrobić wszystko, nadaje się do skracania i nadawania kształtu paznokciom
-elipsa- bardzo wygodny, nadaje się zarówno o skracania, nadawania kształtu, a także dobrze pracuje się nim przy skórkach
-banan-bardzo wygodnie pracuje się nim przy skórkach
-półksiężyc- połączenie pilnika prostego i w kształcie banana
Wykonane z hartowanego szkła. Nie są dość tanie,ale bardzo żywotne. Nadają się nawet do bardzo delikatnych paznokci. Pilnik szklany o delikatnej ziarnistości prawidłowo zamyka wolny brzeg paznokcia i łuski paznokci, dzięki czemu są one gładsze i mniej łamliwe.
JAK PIŁOWAĆ:
- dobierz odpowiedni pilnik do swoich paznokci
- piłujemy zawsze w jedną stronę np.od prawej do lewej,aby nie szarpać łusek paznokcia, tylko delikatnie je domykać, dzięki temu paznokcie nie będą się rozdwajać
- nie piłujemy rozmoczonych paznokci, są wtedy za miękkie, wyginają się i trudno nadać im kształt, a do tego są bardziej podatne na uszkodzenia
Przydatny post :) Teraz może pójdzie mi to łatwiej :)
OdpowiedzUsuńBardzo się cieszę,że Ci się przydał :)
OdpowiedzUsuńteorii nigdy za wiele ;))
OdpowiedzUsuń