poniedziałek, 22 maja 2017

Szkolenia z przedłużania rzęs - na co zwrócić uwagę, przy wyborze pierwszego szkolenia

Przedłużanie rzęs staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem, który oferują gabinety kosmetyczne. Kursów z tego zakresu wszędzie pełno, a Ty stoisz na początku swojej rzęsowej kariery i nie wiesz co wybrać? Dziś postaram Ci się pomóc! Oto rzeczy na które musisz zwrócić uwagę, zapisując się na szkolenie.

1. Przyklejanie czy stylizacja?

Czasy, kiedy chodziło tylko o przedłużenie rzęs minęły. Teraz stawia się na profesjonalną stylizację oka, mającą na celu zatuszowanie mankamentów urody klientki, skorygowanie np. opadającej powieki, a nawet rysów twarzy. Nie każdy szkoleniowiec potrafi taką wiedzę przekazać, gdyż nie każdy ją posiada. Zapisując się na szkolenie zapytaj, czy obejmuje ono przedstawienie typów oczu, budowy twarzy i sposobów ich korekty.

2. Jakie szkolenie na początek?

Pierwszym szkoleniem na jakie powinnyśmy wybrać się na początku, to szkolenie z metody 1:1. Dobrze, by obejmowało więcej niż jeden dzień szkoleniowy i było podzielone na dwie części - teoretyczną i praktyczną, gdyż tak łatwiej przyswoić informacje.
W części teoretycznej powinny być przedstawione:
-podstawowe i niezbędne informacje dotyczące budowy anatomicznej oka, rzęs,
-cyklu wzrostu rzęs
-przepisy BHP
-pojęcia i terminy związane z zabiegiem np. pojęcie rzędowości i kierunkowania
-typy oczu, ich osadzenie, itd. a także sposoby ich korekty za pomocą odpowiedniego efektu użytego w stylizacji
-produkty niezbędne do stylizacji i ich działanie/właściwości. Szkoleniowiec powinien nauczyć Cię odpowiedniego doboru produktów do stylizacji, tak by po jego ukończeniu wybór odpowiednich rzeczy do pracy nie był dla Ciebie problemem.
-przeciwwskazania do zabiegu i czynniki wpływające na aplikacje

W części praktycznej
Praktyka zacząć się może od ćwiczenia na gąbce, czy główce treningowej, a skończyć na pracy na modelce. Szkoleniowiec powinien pokazać Ci
-sposób w jaki trzymać pęsety
-jak łapać rzęsy, moczyć je w kleju, jak przyklejać
-jak mieszać i przygotować sobie klej do pracy
-jak podklejać dolne rzęsy, jak radzić sobie z trudnymi powiekami i wykonać tzw. lifting
-jak separować rzęsy naturalne

Nie radzę kusić się na szkolenia, gdzie od razu proponują nauczenie się dwóch metod na raz i to (o zgrozo!) w jeden dzień!
By zostać dobrym stylistą, należy najpierw dobrze nauczyć się metody 1:1, a dopiero później przejść na stopnie wyżej. Nikt przecież nie zaczyna nauki chodzenia od biegania, a od małych kroczków. Tak samo jest z rzęsami. Bez dobrej podstawy, nie można pójść dalej.

3. Ile powinno kosztować szkolenie?

Dobre szkolenia kosztują dużo. Nikt nie przekaże Ci wiedzy, którą zdobywał latami ciężkiej pracy, za kwotę rzędu 300-500zł. Przygotuj się na wydatek w granicach 1500-2500zł i nie martw się, gdyż dobre szkolenie zaprocentuje w przyszłości!

4. Jak wybrać szkoleniowca?

Dobrze, żeby taka osoba reprezentowała konkretną firmę "rzęsową", gdyż zazwyczaj świadczy to o tym, że jest to osoba profesjonalna, wybrana spośród wielu, wyróżniająca się swoimi pracami i prowadząca szkolenia według konkretnego programu stworzonego przez daną firmę.
Nie patrz na odległość na mapie, a na prace instruktora i wybierz tego, którego podobają Ci się najbardziej!
Zapytaj, czy po szkoleniu jest możliwość zostania w stałym kontakcie, by móc pokazywać swoje prace i liczyć na ewentualne porady, co jeszcze zmienić i poprawić.

5. Ile osób powinno być na szkoleniu?

Jak najmniej! Ja preferuję szkolenia indywidualne, gdzie instruktor skupiony jest tylko na mnie. Uważam,że maksymalnie na szkoleniu z podstaw mogą być dwie osoby. Nie jest to prosty temat i zdecydowanie łatwiej nauczyć się go samemu lub ewentualnie w parze.


Jeśli chodzi o moje doświadczenia związane ze stylizacją rzęs, to moim pierwszym szkoleniem, była metoda 1:1 z Emilią Marią Dąbrowską, szkoleniowcem firmy Posh Lashes. Kurs trwał dwa dni i był podzielony na dwie części. Uważam, że było to bardzo rozsądne, gdyż pierwszego dnia po powrocie do hotelu nauczyłam się wszystkich pojęć, efektów i możliwości stylizacji, a kolejnego z potrzebną wiedzą wyruszyłam na ćwiczenie na modelce.
Po ukończonym szkoleniu dostałam certyfikat.
Pozostawałam w stałym kontakcie ze swoją szkoleniowiec, podsyłając jej swoje prace do oceny i pytając, gdyby podczas praktyki wystąpiły jakieś niejasności. Uważam, że jest to świetna sprawa i jestem bardzo wdzięczna za taką możliwość!
Za szkolenie nie zapłaciłam mało, ale zdecydowanie było warto! Nie żałuje ani złotówki wydanej na nie, gdyż jest to tak solidna podstawa, że możecie zapomnieć o doszkoleniach, gdyż nie będą Wam potrzebne!
Serdecznie polecam Wam właśnie szkolenia Posh Lashes, gdyż oferują wiedzę i zdobycie umiejętności, by zostać profesjonalną stylistką rzęs i właśnie tym wyróżniać się na rynku - profesjonalizmem i stylizacją, a nie tylko "klejeniem". Jeśli jesteś zainteresowana, to wszystkie informacje uzyskasz TU, a TU poznasz dostępnych szkoleniowców.

Już niedługo pojawi się relacja ze szkolenia Business , natomiast jeśli interesuje Cię temat rzęsowych warsztatów Glammy Mess to możesz zajrzeć do tego postu. Jakie macie doświadczenia ze szkoleniami? Czym kierowałyście się wybierając pierwszy kurs?

6 komentarzy:

 1. ja 3 miesiace temu poszlam na kurs przedluzania 1:1, z rekomendacji przyjaciolki. i teraz niestety mimo ze na tamten czas kurs wydawal mi sie rzeczowy, widze pelne braki ktore rozwiazuje sama podpytujac innych... Drugim razem na inne metody pojde tak jak pisalas do firmy ktora tez wypuszcza swoje rzesy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A moze potrzebujesz doszkolenia z samej teorii? 😊

   Usuń
 2. Mam podobny problem. Jaka jest cena doszkolenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ceny są różne, w zależności od firmy, natomiast jeśli chodzi o doszkolenie z Posh Lashes z pojęć i pełnej teorii koszt to 1000zł i tu jest link https://www.poshlashes.com/shop/pl,szkolenia,metoda-1-1-szkolenie-uzupelniajace.html
   Ja odbyłam pełne szkolenie i powiem tak - nigdzie nie widziałam, żeby któraś z firm prowadziła aż tak dokładne szkolenia :) polecam bo obejmują wszystkie zagadnienia :)!

   Usuń
 3. a ja mam takie pytanie - czy po szkoleniu w Posh, podstawowe z metody 1:1, czy np. materiały które używamy - przykładowo pęsety, otrzymujemy po szkoleniu na właśność?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie, przychodzimy ze swoimi pęsetami, nie dostajemy materiałów na których pracujemy, dostajemy materiały szkoleniowe - książeczkę z teorią

   Usuń

Każdy komentarz i obserwacja sprawia mi wiele radości, jeżeli masz ochotę napisz coś lub zaobserwuj, bardzo motywuje mnie to do dalszej pracy nad moim blogiem. Jeśli zdecydujesz się zostawić po sobie ślad, na pewno z miłą chęcią zajrzę do Ciebie, by się odwdzięczyć.